Ashes Of Love (2019)

Ashes of Love  (2019)

  • Ülke: Çin
  • Bölüm: 63
  • Süre : 45 Dak.
 • Oyuncular: Yang Zi, Allen Deng, Leo Luo, Adonis Liao, Xia Zhi Yuan, Faye Wang
 • Çeviri: Rksa

Yapudaa Firariye Teşekkürler…

Ashes of Love izle - Asyalog.com

 

Bölümler sayfanın en altındadır.

Ashes of Love  Konusu:

Çiçek Tanrıçası, bir kız çocuğu dünyaya getirir. Bu doğumu kendi kabilesinden başka kimse bilmez, bu sırrı saklamalarını ve kızını 10.000 yıl su aynasından dışarı çıkmalarını yasaklar. Ölmeden hemen öce kızının kalbine hissizlik tılsımı bırakır. Göksel İmparatorun İkinci oğlu Xu Feng ( Anka Kuşu) oluşumunu tamamlamak için meditasyon esnasında saldırıya uğrar. Büyük bir alev topu haline gelen Kuş, Jin Mi’nin büyülü su aynasına düşer, Küçük üzüm meyvesi Jin Mi, onu kurtarır. Karşılığında onu büyülü su aynasından çıkarmasını ister.

100 yıl bu aynada beraber yaşadıktan sonra, iyileşen Anka Kuşu, Küçük üzüm Jin Mi’yi yanına alarak Göksel İmparatorluğa gitmek için yola çıkar. Küçük üzüm Jin Mi, Göksel İmparatorlukta Xu Feng’in abisi Ru Yu ile tanışır. 2 Kardeşin arasında kalan Jin Mi’yi neler beklemektedir? Sevmeyi bilmeyen ve ailesi hakkındaki gerçekler kendinden saklana Jin Mi, iki kardeşin büyük bir tutkusu ve savaşı haline gelir.

Yang Zi Ashes Of Love izle- Asyalog.com Jin Mi (Yang Zi)

Doğumu büyük bir sır olan Jin Mi’nin, aşkı bilmeden yaşadığı kaygısız hayatı, Cennet İmparatorluğu’nun 2. Prensi Xu Feng’in yeniden doğuşu sırasında yaşanan bir kaza sonucu onunla tanışması ile tamamen değişir. Çiçek Kraliçesi annesinin, ona doğum hediyesi olarak verdiği kalp mührü sayesinde aşkı bilmeden yaşayan Jin Mi’nin, arkadaşının ruhunu kurtarmak için Xu Feng’in peşinden Cennet İmparatorluğu’na olan yolculuğu, birçok olayın da başlangıcı olur. Cennet İmparatorluğu’nun her iki prensinin de gönlü ondadır ve  Jin Mi; altı alemin en ünlü tanrısı olan Savaş Tanrısı 2. Prens Xu Feng’in en büyük imtihanı olacaktır.

Deng Lun - Ashes Of Love izle- Asyalog.com

Xu Feng (Deng Lun)

✨Derler ki:

“Kartal, Kuş türleri içinden en uzun yaşayandır. 70 seneye kadar yaşayan kartallar bile vardır. Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşlarındayken büyük bir sınavdan geçmek zorundadırlar.
Kartalın yaşı 40 olduğunda pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu yüzden de avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılır. Tüyleri sertleşir ve kalınlaşır, bu da kanatlarına takılmaya başlar ve uçmasını iyice zorlaştırır.

Artık Kartalın iki seçeneği vardır. Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.
Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürer. Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde yuvasında kalır.

Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. Nihayetinde kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar.
5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.”

Çok etkileyici değil mi?

Şimdi ne alaka diyeceksiniz. Tam anlamıyla bizim Anka kuşumuzun gagası kıvrılıp düşmeyecek, tüyleri sertleşmeyecek ya da pençeleri avını kavrayamayacak hale gelmeyecek ama belki kalbi binlerce kez yerinden sökülüp defalarca bu aşkla sınanacak. Sevdiğini sarmayı istediği kanatları, defalarca parçalanacak. Her defasında aşkı ne kadar büyük olsa da, nefreti onu dipsiz kuyulara kötülüğün en karanlık yollarına sürüklese de, içinde ki o minik üzüm su gibi dupduru kalacak. Her seferinde kalbini kazıya kazıya AŞK’la küllerinden yeniden doğacak…

Leo Luo- Ashes Of Love izle- Asyalog.com

Run Yu (Luo Yun Xi / Leo Luo) 

Gece gibi sessiz sarayında, yalnızlıkla sınanan Gece Tanrısı Run Yu. Cennet İmparatorluğu’nun 1. Prensi olmasına rağmen, her an canını almak isteyen üvey annesi ile baş etmek ve ona boyun eğmek zorunda kalmıştır. Soğuk kalbi sarayının duvarları kadar hissizleşmişken, Cennet İmparatorluğu’na gelen Jin Mi, kalbinde ki koru yeniden alevlendirecek.

Öncelikle eminim şaşırdınız bu diziyi burada gördüğünüz için. Benim için çok önemlidir bu dizi. Tam anlamıyla çeviri yapmama sebep olan dizidir kendisi. İngilizce alt yazılı olarak izlediğim bu diziyi, bitirince hemen bunun çevirisini yapmak istedim. O kadar çok beğenmiştim ki sizlerin de izlemesini istedim. 1. bölümü çevirdikten sonra tam yayınlamayı düşünürken birinin, YEPPUDA FİRARİ 6. Bölümde demesiyle, etik olmaz düşüncesiyle bırakıp ARSENAL’i çevirdim. Sağolsun Yappuda Firari ve çevirmeni yayınlamamıza izin verdiler bende bu kadar değerli olan bu diziyi buraya almak istedim…  Açar arada izlerim malum gerçekten izlenmesi gereken bir dizi iyi seyirler…

BÖLÜMLER İÇİN TIK TIK
1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm4. Bölüm5. Bölüm6. Bölüm7. Bölüm8. Bölüm9. Bölüm10. Bölüm11. Bölüm12. Bölüm13. Bölüm14. Bölüm15. Bölüm16. Bölüm17. Bölüm18. Bölüm19. Bölüm20. Bölüm21. Bölüm22. Bölüm23. Bölüm24. Bölüm 25. Bölüm26. Bölüm27. Bölüm28. Bölüm29. Bölüm30. Bölüm31. Bölüm32. Bölüm33. Bölüm34. Bölüm35. Bölüm36. Bölüm37. Bölüm38. Bölüm39. Bölüm40. Bölüm41. Bölüm42. Bölüm43. Bölüm44. Bölüm45. Bölüm46. Bölüm47. Bölüm48. Bölüm49. Bölüm50. Bölüm51. Bölüm52. Bölüm53. Bölüm54. Bölüm55. Bölüm56. Bölüm57. Bölüm58. Bölüm59. Bölüm60. Bölüm61. Bölüm62. Bölüm63. Bölüm Final

 

YORUMLAR

 1. Tuba dedi ki:

  Şimdiye kadar izlediğim en iyi fantastik çin dizisiydi. Oyunculukları efsaneydi. Konu çok etkileyiciydi. Bazı duyguları iliklerime kadar hissettim. Tekrar tekrar izlenebilecek bir dizi. 63 bölüm çok ta uzunmuş demeyin bir 63 bölüm daha olsa izlerdim. Su gibi akıp gidiyor. Çeviri için çok teşekkürler. Hakkını vermişsiniz.

 2. nalan dedi ki:

  Sitede bir sorun mu var? Görüntüyü tam ekran yapamıyoruz.

  1. Fkenan79 dedi ki:

   Sitede bazı değişiklikler yaptık bazı telefonlarda tam ekrana dönmüyor nedenini araştırıyoruz en kısa zamanda haledeceğiz sabrınız için teşekkürler

  2. Fkenan79 dedi ki:

   Sorun düzeltilmiştir

 3. PARFAIT dedi ki:

  Diziyi severek izliyorum.Bu tarz fantastik dizileri pek sevmezdim ama bu dizi beni nedense etkiledi..Şu an 27.bölümdeyim .Bölüm sayısı çok görünse de bölümler çok uzun olmadığı ve severek izlediğim için sorun olmuyor.Çevirenimi Rksa ellerinie sağlık.

 4. merhabalar elinize sağlık öncelikle. bir şeyi anlayamadığımdan sormak istedim, dizi 63 bölümken neden bazı yerlerde 60. bölüm final olarak gözüküyor acaba?

  1. Fkenan79 dedi ki:

   dizi dvd seti bulunmakta bu 60 bölümlük bır set ama tv ıcın yapılan bolum gosterımı 63 dur hersey aynı sadece uzatılan jenerıkler yada bazı bolumlerın suresı kısa veya uzun eksık veya fazla bırsey yok dızıde ama dediğim gıbı dvd ve tv gosterım bolumlerı var

   1. anladım çok teşekkürler

 5. Emrah üçekiz dedi ki:

  İyi günler elinize sağlık.bu diziyi (mail.ru) silinmiş tekrar yüklermesiniz.

  1. Fkenan79 dedi ki:

   em kısa zamanda ılgıleneceğim

 6. aya dedi ki:

  merhaba dizinin konusu hakkında yazdığınız açıklamalar gerçekten etkileyici ve bu yüzden izlemeye karar verdim güzel çevirileriniz için teşekkürler

 7. AİSHE dedi ki:

  Merhabalar
  Dizinin konusunu okurken çevirmenin yorumları dikkatimi çekti. Ben de bu diziyi çok seviyorum. İlk izlediğimde İngilizce altyazı izlemiştyim. Daha sonra Tayvan Drama türkçe altyazılı olarak yayımlamıştı. Fakat Su anda o site kapandı. Gerçekten onlarda çok kaliteli çevirileriyle kaliteli dizileri yayımlıyorlardı. Ben de zaman zaman açıp İngilizce altyazılı izliyordum. Şimdi burada çevirdiğinizi gördüm ve izlemeye karar verdim. Ama önce bu güzel açıklama için teşekkür etmek istedim. Gerçekten çok güzel açıklamışsınız diziyi. Şimdi tekrar izlemeye başlayacağım. Her şey için teşekkür ederim.

  1. Fkenan79 dedi ki:

   Bu dızı benı cevırı yapmama sebep olan dızıdır.. İzlenmesi gereken arşivlik bir dizi… Güzel yorumunuz için teşekkür ederim

 8. şeyma dedi ki:

  merhaba, bu diziyle sayenizde tanıştım ve o günden beri blogunuzun sıkı takipçisiyim. daha önce hiç fantastik çin dizisi izlememiştim bu yüzden çok önyargılıydım. ancak bu kadar beğendiğinizi görünce başladım ve iyiki başlamışım, iyiki bizimle görüşlerinizi paylaşmışsınız. çok teşekkür ederim emekleriniz için