Reborn Rich Samsung’un Varis Skandallarını Yansıtıyor

24.12.2022
2.325

Reborn Rich Samsung’un Varis Skandallarını Yansıtıyor

 

Başrollerini Song Joong Ki ve Lee Sung Min’in paylaştığı Reborn Rich’in reytingleri yüzde 24.94‘e çıkarak yılın en yüksek reytingli dizisi oldu. Crash Landing on You’nun rekorunu kırdı ve kablolu yayın tarihinin en çok reyting alan ikinci dizisi oldu. Chaebol temalı drama, Güney Koreli Samsung şirketi Samsung’un gerçek hayattaki skandallarını anımsatan varisler arasındaki acımasız kavgaya benzerliğiyle heyecan veriyor.

Reborn Rich” Remains Most Buzzworthy Drama + Sweeps 6 Of Top 10 Spots On Actor List | Soompi

Reborn Rich , Kore’nin en büyük chaebol’u Soonyang Group ve halefi olmak için yarışan aile üyeleri arasındaki iç savaş etrafında dönüyor. Lee Sung Min’in güçlü oyunculuğu ile yatalak bir hastalığa dönüşen acımasız ve kibirli reisi canlandırıyor.

Song Joong Ki oyunculuk becerilerini esnetmedi ve dizi boyunca çoğunlukla tek bir ifadeye sahipken, izleyiciler onun “erkek illah” imajının yükünü taşıyabileceğini hissettiriyor. Ancak bu eleştiri, karakterin 20 ila 40 yaşını canlandırması için oyunculuk becerisi gerektirdiğinde çok sert olabilir.

Reborn Rich’in arkasındaki dramatik hikayenin , Samsung’un kurucusu Lee Byung Chul’un arkasındaki gerçek hayattaki mücadeleleri yansıttığı söyleniyor . Başlangıçta en büyük oğlu Lee Maeng Hee’nin halefi olmasını planladı, ancak ikincisi iş zekasından yoksundu. Lee Maeng Hee, babasının halefini değiştireceğini öğrendiğinde, Samsung’un inşaat malzemesi kılığında ülkeye 55 ton sakarin kaçırdığını bildirdi. Bu, ikinci oğlu Lee Chang Hee’nin suçu üstlenmesine ve babası adına altı aylığına hapse girmesine yol açtı.

3 Fakta Menarik Drama Korea Reborn Rich, Namor Satu Sangat Langka

 

Hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra, Lee Chang Hee, minnettarlıkla babasının onu halefi olarak adlandıracağını varsaydı, ancak beklenmedik bir şekilde imparatorluk üçüncü oğlu Lee Kun Hee’ye kaldı . Bir öfke nöbeti içinde, Lee Chang Hee ve Lee Maeng Hee güçlerini birleştirdiler ve babalarının rüşvet parasını ifşa ettiler. Bu, Samsung’un ülkedeki statüsünü sarsmasa da, Lee Chang Hee ailesinden sürgün edildi ve sanrılı davranışları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir psikiyatri hastanesine kapatılmaya çalışıldı.

Samsung’un başkanı olarak 30 yıllık liderliği sırasında Lee Kun Hee, şirketin temel ürünlerini teknoloji alanında oluşturdu ve 2020’de vefat etmeden önce onu birinci sınıf bir markaya dönüştürdü.

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.