The Legends (2019)

The Legends (2019)

The Legends

  • Dizi adı: The Legends
  • Türler: Aksiyon , Macera , Tarihsel , Romantizm , Wuxia , Dövüş Sanatları , Fantastik
  • Ülke: Çin
  • Bölüm Sayısı: 55
  • Süre: 45 dak.
  • CEVİRİ; Fkenan79

 

The Legends izle - Asyalog.com

The Legends Konusu:

İblis Kral’ın oğlu Li Chen Lan, doğumundan sonra, babasının yaptığı şeytani güç (ejderha ruhu ) Li Chen Lan’ın ruhuna sıçrar. Çok güçlü ama kötü bir ejderha ruhuyla kaynaşan oğlunun tehlikeli gücünün farkına varan babası, Li Chen Lan’ı, ondan kurtulmanın bir yolunu bulmak için kötülük dağına hapsederek diğer dünyaya gider.

İblis Kral geri dönmeden önce, cennetsel Adil Tarikat üyelerine, Li Chen Lan’ı öldürme görevi verilir. Saldırı başarısız olur ve tarikat lideri Luo Ming Xuan kötü bir şekilde yaralanır. Zhao Yao, yaralı Ming Xuan’ı bulur. Yaşlı dedesinden sonra ilk kez böylesine yakışıklı birini gören Zhao Yao, ona aşık olur ve iyileşmesinde yardımcı olur. Luo Ming Xuan’in ideolojilerini benimseyip onun yolundan gitmeye karar verir.

 The Legends izle - Asyalog.com

Bölümler sayfanın en altındadır.

Dürüstlüğün ve iyiliğin timsali Luo Ming Xuan, İblis Kralın Oğlu Li Chen Lan’ın ölmesini istediğinde, Zhao Yao için işler tamamen değişir. İyiyle kötüyü kendi aklıyla idrak eden Zhao Yao için bu karar doğru değildir. Li Chen Lan’ı ölümden kurtarır. Bu kurtarma esnasında da iyiliğin ve dürüstlüğün timsali, tarikat üyelerine zarar verir. Bu da bütün gözleri ona çevirir.

Yaşadığı büyük hayal kırıklığıyla, Li Chen Lan’ıda yanına alarak kendi kuralları olan kendini ve düşüncelerini temsil eden Wanlu Tarikatını kurar. Luo Ming Xuan ise artık en büyük düşmanıdır. Artık bu iki tarikatın savaşı değil, iyiyle kötünün savaşıdır. Hırs ve intikam ateşi öylesine büyüktür ki, kim iyi kim kötü artık kimse bilmemektedir.
Dünya hakkında hiçbir şeyi bilmeyen, babası tarafından bir dağa hapsedilen Li Chen’in artık bambaşka bir dünyası, bambaşka bir amacı vardır hayatını kurtaran Zhao ilk günden son güne kadar sadece onun mutluluğu için yaşamış, ona aşık olmuştur.

6 yıl sonra Dünya 2’ye bölünmüş ve Wanlu Tarikatının lideri Lu Zhao Yao, Şeytani gücü temsil etmektedir. Temsil ettiği gücün en büyük simgesi olan Wanjun kılıcını almaya çalışırken, Ölümsüz (İyiliği temsil eden) tarikat üyeleri tarafından pusuya düşürülür bu arada yanında olan en yakın ve en iyi arkadaşı, yoldaşı, İblis Kralın oğlu Li Chen Lan vardır. (İblis Kralın oğlu olduğunu kendisi de bilmemektedir.)
Kılıç gerçek sahibi karşısından göğe yükselerek Li Chen Lan’ı kendine çeker. Bu esnada Lu Zhao Yao’ya istemeden çıkan güçle zarar verir. Lu Zhao Yao kaybolur.

Lu Zhao Yao, Li Chen Lan’ın kılıcı almak için kendisine ihanet ettiğine inanarak intikam almak ister.
Beş yıl sonra Li Chen, Wanlu tarikatın en yüksek pozisyonunu devralır. Zhao Yao kaybolduğu sonsuzluktan Qin Zhi Yan’ın bedeniyle tekrar hayata döner ve onun yardımıyla, Li Chen Lan’ın Öğrencisi ve Lan Wanlu Tarikatının tekrar bir üyesi olur. İstediği tek şey tarikatını ve her şeyini ondan alan Li Chen Lan’dan intikam almaktır. Fakat işler istediği gibi gitmez yavaş yavaş ona tekrardan aşık olmaya başlar. Bu arada diğer bir tarikat liderleri Jian Wu, Wanlu tarikatını yok etmek için Li Chen Lan’ı öldürmek istemektedir.

Qin Zhi Yan’ın bedeninde olan Lu Zhao Yao, hem aşkını hem de tarikatını kurtarabilecek mi?

The Legends Oyuncuları:

Bai Lu - The Legends izle - Asyalog.com

 Zhao Yao (Bai Lu)

İsmi, “gösterişli” anlamına gelmektedir. Zhao Yao, yaptığı her şeyi ismine sadık kalarak, abartılı bir şekilde yapmaktadır. Büyükbabası ile Şeytan Kralın mühürlediği lanetlenmiş bir dağda büyütülmüş olan, iblis kralın oğlu Li Chen Lan’ı (Xu Kai ) korumakla görevli bir aileden geliyor.

Xu Kai- The Legends izle - Asyalog.com

Li Chen Lan (Xu Kai)

Li Chen Lan, doğumunda babası tarafından çok güçlü, ama kötü bir ejderha ruhuyla kaynaştırılır. Onun gücünün ve tehlikesinin farkına varan babası, Li Chen Lan’ı ondan kurtulmanın bir yolunu bulmak için bir dağa hapseder.
İblis Kral geri dönmeden önce, cennetsel Adil Tarikat üyeleri Li Chen Lan’a onu öldürmek istemektedir. Onu yakalayıp hapsederler ancak öldürecekleri sırada Lu Zhao Yao onu kurtarmak için savaşır. Bundan etkilenen Li Chen Lan büyük bir güç patlaması yaşayarak, Zhou’yu alıp kaçar.

Aslında çok uzun zaman önce kaderleri birleşmiştir. Bu aşk mı yoksa minettarlık mı, bunu sadece zaman gösterecektir.

Xiao Yan - The Legends izle - Asyalog.com

 Qin Zhi Yan (Xiao Yan)

Zhao Yao’nun destekçisi. Qin Zhi Yan ve Zhao Yao birbirlerinin tam tersi karakterlerdir. Biri ne kadar naifse diğeri o kadar sert biridir.  Biri ne kadar safsa, diğeri en an onun kadar sinsidir. Buna rağmen, ayrılmaz bir şekilde Zhao Yao ve Zhi Yan’ın ruhları birbirine bağlanır. Zaman geçtikçe sadece mecburiyetten olan birliktelikleri güzel bir kardeşliğe ve dostluğa dönüşür.

Jiang Wu - The Legends izle - Asyalog.com

Dai Xu (Jiang Wu)

İkinci başrol erkeğimiz.

 

Bu dizinin başlangıçta 28 bölüm olması planlanmıştı. Ancak seyircilerin baskıları nedeniyle 56 bölüme çıkarıldı. Muhteşem bir görsel şölen olan bu dizi, sıkılmadan ve pişman olmadan izleyeceğiniz güzel bir dizi iki başrol oyuncusunun ten ve ruh uyumu, aşkları bence dizide harika bir uyumla kendisini gösteriyor.

Bu dizi, bu çiftin birlikte rol aldığı 3. dizi

Aşkını kalbinde tek başına yaşayan Li Chen, intikam ve nefretle ona yanaşan Zhao ve bu ikilinin göz dolduran midenizde kelebekler uçuran, aşka özendiren aşkları. İzlenmesi gereken güzel bir dizi. Keyif alarak çevirdim, Yormayan bir aşk üçgeni, dinamik bir kadın karakter, güzel bir intikam hikayesi vardı. Hepinize iyi seyirler…

The Legends izle -Asyalog.com

BÖLÜMLER İÇİN TIK TIK
1.Bölüm2.Bölüm3.Bölüm4.Bölüm5.Bölüm6.Bölüm7.Bölüm8.Bölüm9.Bölüm10.Bölüm11.Bölüm12.Bölüm13.Bölüm14.Bölüm15.Bölüm16.Bölüm17.Bölüm18.Bölüm19.Bölüm20.Bölüm21.Bölüm 22.Bölüm23.Bölüm24.Bölüm25.Bölüm26.Bölüm27.Bölüm28.Bölüm29.Bölüm30.Bölüm31.Bölüm32.Bölüm33.Bölüm34.Bölüm35.Bölüm36.Bölüm37.Bölüm38.Bölüm39.Bölüm40.Bölüm41.Bölüm42.Bölüm43.Bölüm44.Bölüm45.Bölüm46.Bölüm47.Bölüm48.Bölüm49.Bölüm50.Bölüm51.Bölüm52.Bölüm53.Bölüm54.Bölüm55.Bölüm Final
YAZAR BİLGİSİ
Çevirmen-Yönetici-Editör
YORUMLAR

 1. Denissa dedi ki:

  Siz bu sitede nasıl bir şey izleyebiliyorsunuz? ciddi ciddi soruyorum. Bir çok dizi sitede mevcut ancak açmıyor. Görüyorum seviniyorum kimsede yok burada var açmıyor. Sürekli reklam değişik sayfalara atıyor. Diziyi açmıyor. Hele bazı siteler çeviriyi buradan almış diyorum gidip adamların kendi sitesinden izleyim yok maalesef olmuyor. sıkıntı bende mi?

  1. Fkenan79 dedi ki:

   Dizinin 4 tane alternatif izleme linki bulunmakta 2sinde reklam cıkıyor diğerlerinde çıkmıyor (Mailru ve Okru) bunlardan dahi izleyemiyorsanız ve bu dizi bizim 2019 yıllında yayınlanmış bir dizi 2 yıldır gayet iyi bir şekilde izlenmiş bu emimin ciddi ciddi size iyi bir cevap olabilir..
   Neden ısrarla bu gibi yazılar yaılıyor anlamıyorum 4 tane lınk var 2 si reklamsız ve defalarca yazdık bu reklamların bizimle alakası yok bunu söylemekten inanın yorulduk bu kanallar ücretsiz kanallar ve ücretsiz oldukları için reklam acıyorlar bu sitede ücretsiz tek yapacağınız acılan reklamı kapatmak yada reklmasız linklerden ızlemek 4 tane izleme lınki bulunmakta daha ne yapabiliriz bilmiyorum…

   1. Denissa dedi ki:

    Teşekkür ederim geri dönüşünüz ve ilginiz için. Kaç alternatif bulunuyorsa hepsini deniyorum çünkü bu sitede olan çoğu dizi diğer sitelerde yok ve izlemeyi çok istiyorum. Demek ki sorun bende. Ben yine denemeye devam edeceğim.

 2. görki dedi ki:

  öncelikle emeklerinize sağlık dizi cok güzzel acıklama kısmı sadece ilk 10 bölüm daha sonra bayagı bi olaylar gelişiyor farklılaşıyor gözünüz korkmasın 55 bölümden hızlı akıyor

 3. Gezenti dedi ki:

  Bu dizinin yeri bende nedense hep ayrı oldu geldik bakalim bilmem kaçıncı kez izlemeye ? gerçi asyalog ile de ilk bu dizi sayesinde tanışmıştım. Söylemeden edemiciğim emeğinize sağlık