The Lost Tomb 2: Bulut Tepesi Semavi Sarayı

The Lost Tomb 2: Bulut Tepesi Semavi Sarayı

 • Dizi adı: The Lost Tomb 2: Bulut Tepesi Semavi Sarayı / The Lost Tomb 2: Heavenly Palace on the Clouds
 • Türü: Aksiyon, Macera, Fantastik, Doğaüstü, Arkadaşlık, Gizem
 • Bölüm x Süre: 24 x 45 dk.
 • Yapım yılı: 2021
 • Çeviren: Japon_incisi

The Lost Tomb 2: Bulut Tepesi Semavi Sarayı  Konusu:

Kahramanlarımız kendilerini bu sefer Wu San Xing’in davetiyle karlı dağların zirvesinde gizemli bir sarayı ararken bulurlar ve bu arayışlarında yanlız da değillerdir. Bu sezon Wu Xie’nin Sualtı Mezarından bir sonraki macerasını konu almaktadır. Mezar Yağmacıları serisinin 4. kitabından uyarlanmıştır.

The Lost Tomb 2: Bulut Tepesi Semavi Sarayı / The Lost Tomb 2: Explore with The Note 2021

 

⇓ ⇓ ⇓ FRAGMAN ⇓ ⇓ ⇓

Serinin kronolojik sıralaması

1.The Mystic Nine (48 böl.)
2.The Mystic Nine Side Story: Ganges Killing the Trees (2016)
3.The Mystic Nine Side Story: Four Belongs to Abelmoschus (2016)
4.The Mystic Nine Side Story: Tiger Bones Plum Blossom (2016)
5. The Mystic Nine Side Story: Flowers Bloom in February 
6. The Lost Tomb 1. Sezon (12 böl.)
7. The Lost Tomb 2.Sezon   (40 böl.)
8. The Lost Tomb 2: Heavenly Palace on the Clouds. (24 böl.)
9. Ultimate Note (36 böl. ) 
10. Tibetan Sea Flower (24 böl.)
11. Tibetan Sea Opera (30 böl.)
12. Tomb of the Sea (52 böl.)
13. Tomb of the Sea Side Story: Bang Ren
14. Tomb of the Sea Side Story: Hua Mei
15. Tomb of the Sea Side Story: Ran Gu
16. Time Raiders
17. Reunion: The Sound of the Providence  (32 böl.)
18. Reunion: The Sound of the Providence Season 2  (30 böl.)
19. Reunion: The Sound of the Providence Side Story: Ping Yao Wang Shi ( 30 böl.)

Meraklısına seri hakkında kısa bilgiler için tık tık

⇓ ⇓ ⇓ BÖLÜMLER İÇİN ⇓ ⇓ ⇓

BÖLÜMLER İÇİN TIK TIK
1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm4. Bölüm5. Bölüm6. Bölüm7. Bölüm8. Bölüm9. Bölüm10. Bölüm11. Bölüm12. Bölüm13. Bölüm14. Bölüm15. Bölüm16. Bölüm17. Bölüm18. Bölüm19. Bölüm20. Bölüm21. Bölüm22. Bölüm23. Bölüm24.Final Bölüm

 

Dizi hakkında ufak bir açıklama: 

Hali hazırda yüzlerce gizem olmasına rağmen, ‘The Grave Robber Chronicles(Mezar Soyuncuları Günlükleri)’ evreni, ilk uyarlaması ‘The Lost Tomb(Kayıp mezar)’dan bu yana özel bir favori olmuştur. Şovu sevmemizin nedenlerinden biri, gerçekten her zevke uygun harika bir eser olmasıdır. Aksiyon ve macera (olabildiğine) ile yeterince romantizm (ama aşırı değil) arasında harika bir denge. Gizem, fantezi, doğaüstü, dövüş, tarihle dolu – Indiana Jones’u daha az Romantik ve daha fazla Gizem ve Entrika ile düşünün.

Orijinal romanlar, Çince 盗墓笔记 (Daomu Biji) veya İngilizce başlığı ‘The Grave Robber Chronicles’ olarak bilinen bir dizi oluşturdu. Bunlar, ‘Nan Pai San Shu’ adı altında yazan popüler Çinli yazar 徐磊 (Xu Lei – Kenny) tarafından yazılmıştır. 9 kitaptan oluşuyor.

1.Kitap: The Seven-Star Palace Of Lu Shang Wang( Lord Lu Shang’ın Yedi Yıldızlı Mezarı)

2.Kitap: Sands Hidden In The Raging Sea(Azgın Denizde Gizli Kumlar)

3.Kitap: Qinling’s Sacred Tree( Qinling Tanrı Ağacı)

4.Kitap: Heavenly Palace On The Clouds(Bulut Tepesi Semavi Sarayı)

5.Kitap: Ghost Kingdom Of The Snakes (Part 1)(Yılanların Hayalet Krallığı 1. Kısım)
5.Kitap: Ghost Kingdom Of The Snakes (Part 2)(Yılanların Hayalet Krallığı 2. Kısım)

6.Kitap: Homecoming( Eve dönüş)

7.Kitap:Ancient Mansion Down Under( Yin Dağı Antik Köşkü)

8.Kitap: Deadly Mansion, Mystic Cave( Ölümcül Köşk, Mistik Mağara)

9.Kitap: The Grand Finale (Part 1)(Büyük Final 1.Kısım )
9.Kitap: The Grand Finale (Part 2)(Büyük Final 2.Kısım )

Romanlar, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Çin’deki mezar baskınlarının çoğunu kontrol eden dokuz eski aile olan 老九门(Lǎo Jiǔ Mén-eski Jiumen),- Eski Dokuz Kapı’nın[ingilizce The Mistik Nine (Mistik Dokuz)]maceralarını takip ediyor. Başlangıçta ünlü Changsha şehrini koruyan aileler, savaştan bu yana yavaş yavaş kollara ayrılır ve yer değiştirir- her biri yeraltında bekleyen ölümcül tuzaklardan ve hilelerden kaçınmak için kendi yöntem ve tekniklerinde uzmanlaşmıştır. Bazıları para için, bazıları değerli eserleri yağmalanmadan ve karaborsada satılmadan önce korumak için işin içindedir. Ataların davetsiz misafirleri savuşturmak için koyduğu muhafızlara karşı hiçbiri güvende değil.

Daumu Biji evreni kronolojik olarak aşağı yukarı üç döneme ayrılabilir:

Prequels(tanıtıcı girişler )➔ Dokuz ailenin İkinci Dünya Savaşı öncesi ve sırasındaki yükselişine odaklanır. Hem mezar baskınına tarihsel bir yaklaşım hem de romanların dünyasını ve karakterlerini anlamak için bir araç olarak hizmet ediyorlar. Bu dönemin ana serisi, dokuz ailenin en gizemli lideri Zhang Qi Shan’a odaklanan Mystic Nine serisidir. Zhang ailesi bir zamanlar en güçlüsüdür, ancak 1800’lerde zayıflar. Zhang Qi Shan ve kuzeni Zhang Ri Shan, geriye kalan ve ailelerinin adını ve itibarını geri kazanmaya çalışan kişilerdir. Orduda subay olarak Changsha’ya giderler. Orada, yalnızca tehditkar Japon güçlerini değil, her zaman göründükleri kadar arkadaş canlısı olmayan diğer sekiz aileyi de yönlendirmeyi öğrenmeleri gerekir.

The lost Tomb (Kayıp Mezar) ➔ Odağımızı başka bir aileden Wu Xie’ye kaydırırken tarihsel dönemden uzaklaşıyor ve modern zamanlara adım atıyoruz- Wu ailesi. Kayıp Mezar1, Kayıp Mezar: Notla Keşfet, Kayıp Mezar: Bulut Tepesi Semavi Sarayı , Kayıp Mezar: Nihai Not , bir görevde gizemli bir şekilde ortadan kaybolan üçüncü amcasını(Wu San Xing) ve sakladığı sırları arayan genç Wu Xie’nin kendini içinde bulduğu maceraları anlatıyor. Zhang Qiling(Xiao Ge) ve Wang Pangzi (Şişko Wang)- Demir Üçgen’in kardeşlikten daha güçlü bir dostluk oluşturacakları biliniyor.

Yan ve devam dizi ve filmleri➔Tibetan Sea Flower(Tibet deniz çiçeği) Bu henüz yayınlanmadı ama kronolojik olarak Tomb of the sea dizisinden öncesine Zhang Qilling’in geçmişine odaklanılacağı söyleniyor)

Tomb of the sea, ana hikayeden 10 yıl sonrasına odaklanıyor. Sonunda Zhang Qiling kendi başına on yıllık bir görev için ayrılmak zorunda kalır ve Wu Xie onun yokluğunda kaleyi tek başına tutmak zorundadır. Zhang Qiling’i beklerken, daha yaşlı bir Wu Xie , (Tomb of the Sea ya da Sand Sea) Kum Denizi’nde genç bir çırak olan Li Cu’yu yanına alır .Diğer sekiz aileden müttefiklerle yeniden bir araya geldiklerinde, dokuz aileyi ve mümkünse onlarla birlikte dünyayı sona erdirmeye çalışan kötü Wang Klanını mağlup ederler.

The Lost Tomb: Reboot (Reunion: The Sound of the Providence)
Tomb of the sea’den bir kaç yıl sonrasına odaklanıyor. Amcasından gelecek gizemli bir mesajdan sonra Wu Xie ve arkadaşlarının normal yaşamları tekrar değişir. Demir Üçgen tekrar bir araya gelir ve yeni bir macera başlar.

Japon_incisi:
Asyalog sitemizde dizi sayfasında diziler ve filmlerin bir listesini bulabilirsiniz.
Umarım bu yazı Daumu Biji serisini anlamanıza biraz daha katkıda bulunmuştur. Bu seride en kafa karıştıran şey dizi ve filmlerin belli bir kronolojik sıra ve oyuncu kadrosu ile çekilmemiş olması olabilir ? Ama alışıyor insan be. Bağımlısı oldum öyle ki yürek yiyip bütün sezonları çevirmeye niyetlendim. Bu muhteşem seriyi izlemeye başlamadıysanız bence daha şanslısınız kronolojik sıra ile izlemeye başlayabilirsiniz. Haydi görüşürüz ??‍♀️

 

YORUMLAR

 1. taycho miandui dedi ki:

  ben 6 ay önce ultimate note izlemiştim iyice karıştırmışım ama olsun izlemeye devammm bu arada 2023te beni en mutlu eden şey kesinlikle bu site ve benim sonsuz sezonlu dizi çevirimm

  1. Fkenan79 dedi ki:

   çevirmen arkadaşımızı biricik bocuğumuzda bu dizinin hayranı ve ellinden geldiği kadar hepsini çevirecek inşallah

   1. taycho miamdui dedi ki:

    dört gözle bekliyor olacağımmm<333

 2. leman dedi ki:

  Merhabalar bu serinin bir diğer serisi olan Ultimate note dizisinide çevirebilirmisiniz lütfen onuda izlemek istiyorum 🥺🥺🙏🥺🥺🥺🙏🥺🥺

  1. Fkenan79 dedi ki:

   hazırlanıyor yakında cevrilecek lütfen takipte kalın