Xu Kai Saç Ektirdiğini Kabul Etti

Xu Kai Saç Ektirdiğini Kabul Etti

 

iQiyi’nin Only for Love <以愛為營> ve Story of Kunning Palace <寧安如夢> Dizileri en çok konuşulan yapımlar olsa da WeTV’nin Wonderland of Love <樂遊原> iyi eleştirileriyle dikkat çekiyor. Başrollerini Xu Kai (許凱) ve Jing Tian’ın (景甜) paylaştığı tarihi drama güçlü senaryosuyla övgü topluyor.

Only for Love ve Story of Kunning Palace, popüler oyuncu kadrosu nedeniyle yayınlandığından bu yana iQiyi’nin ilk iki sırasında yer alan iki idol draması. Modern romantik komedilerin tipik bir örneği olan Only for Love’ın konusu kağıt gibi ince ve izleyiciler çoğunlukla Dylan Wang (王鹤棣) ve Bai Lu (白鹿) için izliyor. Kunning Sarayı’nın Hikâyesi’nin olay örgüsünde daha fazla kıvrım ve dönüş görülürken, sarayın yeniden doğuşu teması aşırı kullanıldı.

Wonderland of Love, yazar Fei Wo Si Cun’un (匪我思存) senarist olarak yer alması sayesinde orijinal kitabın ayrıntılarını koruyan zekice kurgusuyla övgü topluyor. Hikaye, imparatorun kaygısız bir kişiliğe sahip olan ve tahtı miras almakla ilgilenmeyen torunu Li Ni’yi (Xu Kai) konu alıyor. İsyancıları alt etmekle görevlendirilen Li Ni’nin yolu, teğmen kılığına giren Cui Lin (Jing Tian) ile kesişir. Savaş meydanlarında karşılaşan rakipler, zafer için kurnaz askeri taktikler planlar ama aynı zamanda birbirlerine aşık olurlar.

Kaçırmayacağınız En İyi Xu Kai TV Dizisi - Asyaminik

Xu Kai Saç Dökülmesi Yaşıyor

Xu Kai ve Jing Tian son günlerde yoğun bir şekilde Wonderland of Love’ın tanıtımını yapıyor. Çekim deneyimini anımsayan Jing Tian, karakteri aşk ve nefret arasındaki çizgide yürüyen biri olduğu için çekim yapmanın çok zor olduğunu söyledi. Xu Kai ise şu açıklamayı yaptı: “Bir günde birkaç sahne çekerdik; bir an çok sevgi dolu ve tatlı olabilirken, bir sonraki an acı bir nefrete ve yürek parçalayıcı bir rekabete geçebilirdik.”

Tarihi dramalar güzel kostümlere sahip olsa da, oyuncular peruk ve ağır başlıklar taktıkları için saç çizgilerinin gerilemesi ve saçlarının dökülmesi olasılığıyla karşı karşıya. Endişeli olup olmadığı sorulduğunda Xu Kai şöyle haykırdı: “Endişeliyim! Bunu görmezden gelmeyi öğrendim. Saç çizgim gerilemeye devam ederse, başka bir ekim yapmam gerekecek.”

Xu Kai geçmişte küçük saç ekimleri yapmak zorunda kaldığını itiraf etti. Tarihi dizileri her çektiğinde saçları acı çekiyordu. Peruğu yapıştırmak için yapıştırıcı ve peruğu çıkarırken yapıştırıcıyı çıkarmak için alkol kullanmak zorunda kalıyordu. Sürekli zarar veren bu prosedür ve alkollü mendil kullanımı nedeniyle kafa derisi sık sık kaşınıyor ve kızarıyordu.

Arka arkaya üç tarihi dizide rol alan Jing Tian da Xu Kai ile aynı fikirdeydi ve tarihi dizilerdeki kadın postişlerinin genellikle çok sayıda klips ve aksesuar içerdiğini, bunun da kafa derisi bölgesine zarar verdiğini söyledi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.