Zhao Lu Si

20.12.2022
812
Zhao Lu Si

Zhao Lu Si

  • Adı:lu si
  • Soyadı:Zhao
  • Yerel ad:赵露思
  • Ayrıca şöyle bilinir:Rosy Zhao, Zhao Lusi, 趙露思
  • Ülke:Çin
  • Doğum Tarihi:9 Kasım 1998

Kdramas&Cdramas on Twitter: "Actor spotlight: Zhao Lu Si Dramas I've seen  her in: Oh My Emperor! Love of a Thousand Years The Romance of Tiger and  Rose The Long Ballad Love Better

Sichuan Eyaleti, Chengdu’da doğan Zhao Lu Si (İngilizce adı: Rosy), Çinli bir aktris ve şarkıcıdır. Tayvan’daki Mingdao Üniversitesi’nde okudu. 2017 yılında “Untouchable Lovers” adlı romantik dramada ilk rölüyle  eğlence dünyasına katıldı.

2018’de Zhao, tarihi aşk dizisi Untouchable Lovers’daki yardımcı rolüyle dikkatleri üzerine çekti . Aynı yıl, zamanda yolculuk tarihi dizisi Oh! Benim İmparatorum .  Dizi, çevrimiçi olarak bir takipçi kazandı ve Zhao’nun tanınmasının artmasına yol açtı.  Zhao, Golden Bud–The Third Network Film And Television Festival’de Newcomer ödülünü aldı. 

Zhao, 2019’da Güney Kore televizyon dizisi Autumn in My Heart’a dayanan romantik Sonbahar Peri Masalı filminde oynadı . Aynı yıl , dönem fantezisi Prodigy Healer  ve Love Better Than Immortality adlı tarihi aşk romanında rol aldı .  Daha sonra romantik drama I Hear You’da Riley Wang ile birlikte rol aldı . 

2020’de Zhao, xianxia dizisi Love of Thousand Years’da rol aldı . Daha sonra tarihi aşk draması  The Romance of Tiger and Rose‘da rol aldı .  Dizi bir hit oldu ve ilginç kurgusu ve olay örgüsüyle övüldü. 2020 Wenrong Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Aynı yıl romantik drama Dating in the Kitchen‘da rol aldı . 

赵露思 Zhao Lu Si – bitsyfanyi

2021’de Zhao , kendisine 2021 Seul Uluslararası Drama Ödülleri’nde Asya Yıldızı Ödülü’nü kazandıran tarihi dizi The Long Ballad’da ikinci kadın başrol olarak rol aldı . Daha sonra romantik komedi Please Feel at Ease Mr. Ling’de başrolü oynadı ve dönem draması A Female Student Arrives at the Imperial College’da rol aldı. 

12 Ocak 2019’da 3. Jinguduo Çevrimiçi Film ve Televizyon Festivali’nde Yıllık Ağ Potansiyeli Oyuncu Ödülü’nü kazandı. 20 Ekim’de Çin TV İyi Kadın Oyuncu Üstün Kadın Oyuncu (Çevrimiçi Drama Grubu Aktris) Ödülü’nü kazandı ve 7. Hengdian Film ve Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazandı. Tencent Video Yıldızı Ödüllerinde “Yılın Çığır Açan TV Aktörü” ödülünü kazandı.

18 Ocak 2021’de Douyin Star Motion Night’ta “Screen-fusion Broadcast ve Screen-fusion Vitality Aktörünün İkinci Oturumu” ve “Yılın Parlayan Sanatçısı” ödüllerini kazandı. Ayrıca “The Long Ballad” dizisindeki Prenses Li Leyan rolüyle Seul 16. Uluslararası TV Festivali’nde Asya Yıldızı Ödülü’nü kazandı.

 

Yıllı  Dizi İsmi   Rol  Bölüm sayısı
2019 I Hear You  Ana Rol (Bei Er Duo)  24
2020 The Romance of Tiger and Rose Ana Rol  (Chen Xiao Qian)  24
2020 Dating in the Kitchen Ana Rol  (Gu Sheng Nan)  24
2021 The Long Ballad Ana Rol  (Li Le Yan / Princess Yong An  49
2021 Please Feel at Ease Mr. Ling Ana Rol  ( Gu An Xin  24
2022  Who Rules The World  Ana Rol  (Feng Xi Yun / Bai Feng Xi  40

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Çevirmen-Admin
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

* Bizimle Birlikte Çeviri Yapmak istermisiniz.... Sevdiğiniz bir diziyi diğer insanlara sizde ulaştırmak isterseniz lütfen iletişimden bize ulaşın